טיסות קרגו עם חיות - איך? כמה? למה?

כאשר יש צורך בהטסת בעלי החיים דרך מסוע המטענים, או במילים אחרות כקרגו, עליהם לעבור מסלול הטסה שונה מאשר לטוס עם בעל החיים כ"מטען עודף".


הסיבה להטסת בעלי חיים כקרגו היא בגלל דרישות הכנסת בעלי חיים במדינות שונות כגון אנגליה, הונג קונג, אוסטרליה, ניו זילנד, ובעקבות הקורונה גם ישראל עד להודעה חדשה, או במקביל הנחיות של חברת התעופה עצמה.


מה ההבדל בין הטסת קרגו להטסת בעל חיים כמטען עודף?


כמו בכל הליך הטסה רגיל יש לבצע הליך חיסונים מותאם למדינה ממנה טסים, וכניסה למדינה אחרת ממדינת המוצא, שיש להתחיל את ההליך בין 2-6 חודשים לפני בהתאם לדרישות. למידע נוסף בנושא לחצו כאן.


כאשר טסים עם בעלי חיים, המלווה מגיע 3 שעות לפני הטיסה, ומבצע צ'ק-אין לבעל החיים ולו באותו הזמן, וכשעה לפני הטיסה, המלווה מוסר את בעלי החיים להעמסה לבטן המטוס\עולה עם בעלי החיים למטוס במידה והם בגדול המתאים.


בנחיתה, במידה ובעלי החיים טסו בבטן המטוס, הם יהיו אצל המלווה עד שעה מהנחיתה לאחר בידוק מסמכים ותשלומי מכס.שמדובר בטיסת קרגו, גם במידה ובעל החיים טס באותה הטיסה כמו המלווה, ההליך המקדים דיי זהה למעט הנפקת מסמכים נוספים, ויש צורך בעבודה מול חברת קרקע מקומית במדינת המוצא, על מנת לבצע הנפקת שטר מטען, וצ'ק אין ביום הטיסה, שמתבצע כ7 לפני ההמראה ובעל החיים יצטרך להמתין באזור המטענים עד להעמסתו כשעה לפני הטיסה.


בנחיתה, בעל החיים יועבר למכס באזור טרמינל המטענים במדינת היעד, וימתין בין 2-4 שעות מרגע הנחיתה כדי שיוכל להשתחרר, זאת כמובן לאחר בדיקה המסמכים ותשלום שחרור ממכס.עלויות הטסת קרגו לעומת טיסה עם בעל חיים כמטען עודף


עלות טיסה עם בעל חיים כמטען עודף ינוע בין 100$-400$ בהתאם למסלול ההטסה ומשקל בעלי החיים, ועלות שחרור ממכס ינוע בין 250$-600$ בהתאם למדינה.


כאשר בעל החיים יטוס כקרגו יש לשלם עבור חברת קרקע לביצוע ההטסה, שלרוב חברות מסוג זה גובות בין 250$-450$ לבעל חיים, בהתאם ליעד.


תשלום כרטיס בעל החיים לחברת התעופה יהיה משמעותית יותר יקר מלהטיס אותו כמטען עודף, ולרוב יתחיל מ800$ ויכול להגיע עד ל 4500$ בהתאם לסוג ומשקל בעל החיים, ומדינות היעד והמוצא.


בנחיתה, יש לתאם מול חברת קרקע מקומית על מנת לשחרר את בעל החיים, לאחר בדיקה, שלרוב העלויות לשירות מסוג זה כולל המכס ינוע בין 300$-450$.


לדוגמא:


כלב פינצר ששוקל 10 קילו יטוס עם מלווה מישראל לארה"ב ניו יורק טיסה ישירה, מעבר לכרטיס טיסה של המלווה, העלויות של בעל החיים יהיו 200$ ושחרור ממכס 250$ סה"כ 550$ לא כולל הכרטיס טיסה של המלווה.


אותו הכלב יטוס כקרגו ותשלום עמילות מכס בצ'ק-אין יעלה 350$, תשלום לחברת התעופה עבור כרטיס לכלב יהיה 1400$, ושחרור ממכס ממי שיקבל אותו במדינת היעד ישלם 350$. סה"כ 2100$


בנוסף בעל החיים שטס כקרגו יצטרך להמתין בין 4-24 שעות המתנה בה"כ בשני המדינות במכס, לא כולל זמן הטיסה עצמה.


מהם האפשרויות ההטסה


במידה ויש אפשרות לטוס עם בעל החיים במסלול וחברת תעופה שמאפשרת בעל חיים כ"מטען עודף", בין עם זה עם הבעלים, או עם שירות מלווה מוטס, אז גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת הבריאות הנפשית של בעל החיים, עדיף לנסות להטיס אותו כמטן עודף.במידה ואין שום אפשרות הטסה למעט קרגו, יש לבדוק ולהתייעץ עם גופים מקצועיים בנושא, וזאת רק לאחר שביצעתם בדיקה על החברה (המלצות, תגובות, פייסבוק) שברצונכם לעבוד מולה.

israel pets travel

For a quote and more information, contact us or fill in the details and we will get back to you as soon as possible.

Customer Service

Sunday-Thursday 16:00-08:00


Phone : 0795301381

WhatsApp number only : +972-522830469

Email : Petstravelltd@gmail.com

About | Articles |  Faq |  Contact Us

@All Rights Reserved To Pets Travel LTD 2012

 

Created & Design by Cosmic Link